Dzień Patrona Szkoły

Dzień Patrona Szkoły

27 maja br. w naszej szkole odbyły się uroczystości związane z Dniem Patrona Szkoły – rotmistrza Witolda Pileckiego.
Przed tablicą upamiętniającą rtm. Witolda Pileckiego, znajdującą się przy wejściu do budynku szkoły, Dyrektor Szkoły wraz z przedstawicielami Samorządu Uczniowskiego złożyli kwiaty oraz zapalili znicz pamięci.

Czytaj dalej

Młodzież dla wsparcia i współpracy

Młodzież dla wsparcia i współpracy

Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śląskim w Dniu Samorządności wzięli udział w III Kongresie Samorządów Uczniowskich w Rybniku. Wydarzenie w dużej mierze poświęcone było zdrowiu psychicznemu młodych ludzi, ale także wspólnemu działaniu, współpracy oraz podejmowaniu wyzwań przez młodzież aktywnie angażującą się w życie swoich szkół i lokalnych społeczności.

Czytaj dalej

Silni Polską historią

Silni Polską historią

20 maja br. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w regionalnej gali związanej z II edycją Ogólnopolskiego Konkursu „Silni Polską”, która odbyła się w Sali Koncertowej Opery Śląskiej w Bytomiu. Nasi reprezentanci znaleźli się w gronie finalistów etapu wojewódzkiego.

Czytaj dalej

Drugie miejsce piłkarek z ZST

Drugie miejsce piłkarek z ZST

11 maja 2026 r. na obiektach Powiatowego Młodzieżowego Ośrodka Sportu przy Zespole Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śląskim rozegrano finał powiatowy w piłce nożnej dziewcząt. Po zaciętej walce i dogrywce reprezentacja ZST uległa drużynie I LO 1:2. Gratulujemy obu zespołom walki, determinacji oraz dostarczenia wielu sportowych emocji!

Czytaj dalej