Ostatnie aktualności:
Witamy w portalu Zespołu Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śląskim.
Dziś jest: Sobota, 19 września 2020.
Aktualności
Happening uliczny na wodzisławskim rynku 22 czerwca 2011 r

20 czerwca na wodzisławskim rynku odbył się happening uliczny zorganizowany przez uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śl.
    Od godziny dziesiątej przez ponad trzydzieści  minut młodzież "Budowlanki" usiłowała zainteresować przechodniów swoją obecnością. Pobudzała ich ciekawość na różne, czasem dość kontrowersyjne sposoby. Na płycie rynku przechadzały się grupki kolorowo ubranych młodych ludzi - chłopcy w uniformach i maskach przeciwgazowych przebrani za "NASA",


uczniowie w strojach plażowych „kąpiący się” w miejskiej fontannie bądź wylegujący się na leżakach,


 młodzież w płaszczach przeciwdeszczowych ze złotymi balonikami w rękach,


„architekci” w roboczych uniformach dzierżący plany domów w dłoniach.


    Wszystkie grupy  podchodziły do spacerujących i nieco zaskoczonych mieszkańców Wodzisławia Śl, zapraszając na wspólny finał zabawy bądź pytając, jak należałoby zmienić zabudowę miasta.


    W międzyczasie rynek truchtem okrążali sportowcy, urządzając sobie regularne przerwy na rozciąganie i aerobik,
 


a z jednego końca rynku na drugi ciągnął korowód chłopców przebranych za pracowników budowlanych, którzy donosili cegły do centralnego punktu happeningu, gdzie powstawał napis.


    Wszystko to odbywało się przy huku prawdziwych urządzeń budowlanych – dźwięki emitowane ze szkolnego magnetofonu wzmacniane były przez sprzęt nagłaśniający wypożyczony z Parafii św. Herberta.


    Happening zakończyło odsłonięcie napisu oraz wyjaśnienie zebranym celu akcji - happening był jednym z wielu działań zapowiadających i poprzedzających główne obchody pięćdziesiątej rocznicy istnienia Zespółu Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śl., które będą miały miejsce na przełomie września i października bieżącego roku.


    W finale w niebo uleciało 50 złotych balonów, młodzież skandowała hasło "50 lat ZST", trzymając napis o podobnej treści, a na płycie rynku wzrok przyciągała sporych rozmiarów liczba "50" ułożona z pomarańczowych cegieł.


Dziękujemy księżom z Parafii św. Herberta za użyczenie sprzętu nagłaśniającego oraz Hurtowni Materiałów Budowlanych „Handlobud” za wypożyczenie materiałów budowlanych potrzebnych do wykonania napisu.

Ogólnopolski Ranking Techników 2020

Informacje naborowe
Kalendarium szkolne
W najbliższym czasie, nie zaplanowano żadnych wydarzeń.
Filmy z wydarzeń Zespołu Szkół Technicznych

Stacja meteorologiczna

Komiks ZST

50 lat ZST

Wolontariusze ZST

SPEAK UP

BIP ZST Wodzisław


Polecane
Jakość powietrza

Polecamy
FACEBOOK

SZKOŁA W WIKIPEDII

 

Księga absolwentów

Losowe zdjęcie
Dzień Nauczyciela 2013r. Dzień Nauczyciela 2013r.