Ostatnie aktualności:
Witamy w portalu Zespołu Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śląskim.
Dziś jest: Wtorek, 25 czerwca 2019.
Aktualności
Europejski Dzień Języków i podsumowanie projektu „Enter Your Future” 23 września 2013 r

Tegoroczne obchody Europejskiego Dnia Języków zostały połączone z innym ważnym dla Zespołu Szkół Technicznych wydarzeniem – podsumowaniem projektu „Enter Your Future”Realizacja projektu o międzynarodowym zasięgu była związana z tygodniowym pobytem w ZST dwóch studentek z zagranicy. Joanne Chow (Chiny) i Mancho Khatiashvili (Gruzja)  pojawiły się w murach „Budowlanki” w poniedziałkowy ranek i, jak nakazuje polska tradycja, zostały przyjęte przez dyrekcję, koordynatorów projektu oraz reprezentację Samorządu Uczniowskiego chlebem i solą. W ciągu pięciu kolejnych dni dziewczyny miały okazję spotkać się z większością uczniów ZST, ponieważ poprowadziły szereg zajęć warsztatowych, w trakcie których zaprezentowały najważniejsze i najciekawsze informacje związane z kulturą i historią ich krajów.


    W piątek (20 września) odbyło się podsumowanie projektu – stało się ono jednym z elementów obchodów Europejskiego Dnia Języków. Wśród atrakcji przygotowanych dla uczniów „Budowlanki” znalazł się między innymi quiz przeznaczony dla grup reprezentujących klasy pierwsze. Zabawa edukacyjna miała na celu przede wszystkim poszerzenie i utrwalenie wiadomości na temat kultur i historii różnych państw całego świata. Przed zebranymi na sali konferencyjnej raz jeszcze zaprezentowały się również goszczące w ZST studentki. Dziewczyny, wykorzystując ciekawą, multimedialną formę, rozwinęły informacje na temat ich rodzimych państw.
Na zakończenie młodzież „Budowlanki” mogła przekonać się, jak skomplikowanym językiem jest język chiński – nauczyciel ZST,  anglista o poliglotycznym zacięciu przygotował dla uczestników obchodów zabawę, podczas której uczniowie mieli okazję sprawdzić, w jaki sposób tworzy się skomplikowane znaki językowe, typowe dla języka chińskiego oraz poćwiczyć ich wymowę.    Studentki z Gruzji oraz Chin mogły pojawić się w szkole dzięki gościnności rodziców dwóch z uczennic drugiej klasy profilu budowlanego. Rodzice nie tylko przyjęli w swoich domach i ugościli obie dziewczyny, ale i zapewnili im wraz z koordynatorami projektu cały szereg atrakcji. Joanne i  Mancho zwiedziły zabytki Wrocławia, podziemia zabytkowej kopalni w Wieliczce oraz górzyste okolice Ustronia.

Wszystkim zaangażowanym w realizację projektu serdecznie dziękujemy.
mg


 

Zapraszamy do galerii

 

Ogólnopolski Ranking Techników 2019

Informacje naborowe
Filmy z wydarzeń Zespołu Szkół Technicznych

Kalendarium szkolne
W najbliższym czasie, nie zaplanowano żadnych wydarzeń.
Komitywa

Projekt Irlandia w Szkole

Projekt Irlandia w szkole

Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży

Stacja meteorologiczna

50 lat ZST

Wolontariusze ZST

SPEAK UP

BIP ZST Wodzisław
Polecane

komiks

Jakość powietrza


Polecamy
FACEBOOK

SZKOŁA W WIKIPEDII

 

Projekt

Księga absolwentów

Losowe zdjęcie
Zakończenie klas maturalnych, 27.04.2018r. Zakończenie klas maturalnych, 27.04.2018r.