Ostatnie aktualności:
Witamy w portalu Zespołu Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śląskim.
Dziś jest: Sobota, 19 września 2020.
Aktualności
II WIECZÓR IRLANDZKI w wodzisławskim Urzędzie Stanu Cywilnego 24 kwietnia 2014 r

W sobotni wieczór 22 marca zabytkowe wnętrze sali ślubów wodzisławskiego Urzędu Stanu Cywilnego przemieniło się w miejsce, w którym zamiast wytwornego marsza weselnego Feliksa Mendelssohna rozbrzmiewała muzyka celtycka. A wszystko to za sprawą Zielonej Wyspy, której poświęcony został drugi już WIECZÓR IRLANDZKI zorganizowany przez Zespół Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śląskim.
Podobnie jak w ubiegłym roku spotkanie zaszczycił swoją obecnością przybyły z Poznania Wicekonsul Honorowy Irlandii w Polsce – Krzysztof Schramm, który w swojej prelekcji w nader interesujący sposób  przybliżył najważniejsze aspekty irlandzkiej kultury.
WIECZÓR IRLANDZKI był również okazją do podsumowania projektu „Irlandia w szkole” realizowanego w Zespole Szkół Technicznych, któremu patronowała Fundacja Kultury Irlandzkiej w Poznaniu.  W ramach projektu zorganizowano szereg wydarzeń promujących kulturę i historię Zielonej Wyspy, m.in. warsztaty filmowe „Najnowsza historia Irlandii w kadrze filmowym”, koncert z udziałem uczniów ZST „Na irlandzką nutę”, który odbył się w Rydułtowskim Centrum Kultury, czy też grę terenową „W poszukiwaniu irlandzkiej tęczy”. W scenariuszu projektu znalazły się również lekcje poświęcone Zielonej Wyspie, które przeprowadzili nauczyciele Zespołu Szkół Technicznych w ramach takich przedmiotów jak: język polski, język angielski, wiedza o społeczeństwie, historia i geografia.
O oprawę muzyczną wieczoru zadbali uczniowie Zespołu Szkół Technicznych – Jakub Byrski i Paweł Długosz, wykonując na gitarach własną aranżację irlandzkiej pieśni „Danny Boy” oraz  utwór zatytułowany „Taniec celtycki”. Gościem specjalnym wieczoru był śpiewający i grający na gitarze Mark Henderson – rodowity Irlandczyk, wykładowca języka angielskiego. Zauroczył on licznie zgromadzoną publiczność, wykonując pieśń „Hallelujah” Leonarda Cohena i tradycyjną piosenkę irlandzką „Lord of the dance”.
Podczas spotkania nie zabrakło również elementów medialnych, a takim był film „ZST Express”, zrealizowany przez uczniów Zespołu Szkół Technicznych: Łukasza Płaczka i Jakuba Tomczyka w irlandzkim mieście Derry, w ramach tegorocznego projektu PRZEDSIĘBIORCZY INFORMATYK NA UNIJNYM RYNKU PRACY. 
Imprezie towarzyszyła wystawa fotografii autorstwa Waldemara Olszewskiego - nauczyciela Zespołu Szkół Technicznych. Tematem przewodnim wystawy była Irlandia, zatrzymana w kadrze zdjęciowym. Fotografie zostały wykonane podczas tegorocznego wyjazdu uczniów klas informatycznych na praktyki zawodowe do miasta Derry w Irlandii Północnej.

Spotkanie uświetnili znakomici goście:
Wicekonsul Honorowy Irlandii w Polsce pan Krzysztof Schramm
Wicestarosta Powiatu Wodzisławskiego pan Dariusz Prus
Dyrektor Zespołu Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śląskim pan Czesław Pieczka
Wicedyrektorzy Zespołu Szkół Technicznych: pani Teresa Dragon, pani Elżbieta Kłosek, pan Czesław Rychlik
Kierownik Szkolenia Praktycznego pani Ilona Kotyrba
Były Dyrektor Zespołu Szkół Technicznych pan Stanisław Czech
wieloletni nauczyciel, była dyrektor Zespołu Szkół Technicznych pani Stefania Zwierz
Dyrektor Rydułtowskiego Centrum Kultury FENIKS pani Janina Chlebik – Turek
Radny Powiatu Wodzisławskiego pan Grzegorz Kamiński
Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Wodzisławiu Śląskim pani Mirosława Meisel
Dyrektor Muzeum w Wodzisławiu Śląskim pan  Sławomir Kulpa

Koordynator projektu „Irlandia w szkole” - Ilona Bazan - serdecznie dziękuje osobom zaangażowanym w jego realizację: dyrekcji Zespołu Szkół Technicznych, nauczycielom: pani Irenie Benisz, pani Bożenie Polkowskiej, pani Katarzynie Mandreli, pani Monice Witosz, pani Kseni Toście, pani Marii Kopsztejn, panu Waldemarowi Olszewskiemu i panu Piotrowi Koterbie.

Serdeczne podziękowania składa również nauczycielom, którzy przeprowadzili lekcje poświęcone Irlandii: pani Kindze Węglarz, pani Agnieszce Popardowskiej, pani Annie Rynkiewicz – Ryszce, panu Grzegorzowi Kamińskiemu, panu Krzysztofowi Witoszowi i panu Markowi Grytowi.
Serdeczne podziękowania dla:
Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Wodzisławiu Śląskim pani Mirosławy Meisel
Dyrektora Zespołu Szkół Technicznych pana Czesława Pieczki
Wicedyrektora Zespołu Szkół Technicznych pana Czesława Rychlika
Radnego Powiatu Wodzisławskiego pan Grzegorza Kamińskiego

 

               Zapraszamy do galerii

Ogólnopolski Ranking Techników 2020

Informacje naborowe
Kalendarium szkolne
W najbliższym czasie, nie zaplanowano żadnych wydarzeń.
Filmy z wydarzeń Zespołu Szkół Technicznych

Stacja meteorologiczna

Komiks ZST

50 lat ZST

Wolontariusze ZST

SPEAK UP

BIP ZST Wodzisław


Polecane
Jakość powietrza

Polecamy
FACEBOOK

SZKOŁA W WIKIPEDII

 

Księga absolwentów

Losowe zdjęcie
Otwarcie basenu w ZST po remoncie, 16.03.2015r, Otwarcie basenu w ZST po remoncie, 16.03.2015r,