Ostatnie aktualności:
Witamy w portalu Zespołu Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śląskim.
Dziś jest: Poniedziałek, 20 maja 2019.
Aktualności
Podsumowanie projektu „Global Citizen High and Middle Schools” 07 października 2014 r

Tegoroczne obchody Europejskiego Dnia Języków zostały połączone z innym ważnym dla Zespołu Szkół Technicznych wydarzeniem – podsumowaniem projektu „Global Citizen High and Middle schools” organizowanego przez studenckie stowarzyszenie AIESEC. Realizacja projektu o międzynarodowym zasięgu była związana z tygodniowym pobytem w ZST trzech studentów z zagranicy. Kidist (Etiopia), Maria (Grecja) i Desar (Albania) pojawili się w murach „Budowlanki” w poniedziałkowy ranek i zostali przyjęci przez dyrekcję, koordynatorów projektu (p. Annę Rynkiewicz-Ryszkę i p. Andrzeja Sobika) oraz reprezentację Samorządu Uczniowskiego.

 

W ciągu pięciu kolejnych dni studenci mieli okazję spotkać się z większością uczniów ZST, ponieważ poprowadzili szereg zajęć warsztatowych, w trakcie których zaprezentowali najważniejsze i najciekawsze informacje związane z kulturą i historią ich krajów. Zajęcia odbywały się w oparciu o 5 tematów: Piękno mojego kraju; Ludzie, którzy ukształtowali mój kraj; Legendy, mity, wierzenia; Muzyka i taniec; Moda.
 

 

 

 

 


 
 
 

W piątek (26 września) odbyło się podsumowanie projektu – stało się ono jednym z elementów obchodów Europejskiego Dnia Języków. Wśród atrakcji przygotowanych dla uczniów „Budowlanki” znalazł się między innymi quiz przeprowadzony przez p. Agnieszkę Popardowską i p. Andrzeja Ptaka, w którym udział wzięły reprezentacje klas pierwszych. Zabawa edukacyjna miała na celu przede wszystkim poszerzenie i utrwalenie wiadomości na temat kultur i historii różnych państw całego świata.
 


 
Przed zebranymi na sali konferencyjnej raz jeszcze zaprezentowali się również goszczący w ZST studenci. Kidist, Maria i Desar, wykorzystując ciekawą, multimedialną formę, rozwinęli informacje na temat ich rodzimych państw.

 
 
Studenci z Etiopii, Grecji oraz Albanii mogli pojawić się w szkole dzięki gościnności rodziców trzech uczniów drugiej i czwartej klasy profilu budowlanego: Julii Kaszy, Wiktorii Krawiec oraz Kamila Luleczki. Rodzice nie tylko przyjęli w swoich domach i ugościli obcokrajowców, ale i zapewnili im wraz z koordynatorami projektu cały szereg atrakcji. Kidist (Etiopia), Maria (Grecja) i Desar (Albania) zwiedzili zabytki Krakowa, okolice Wodzisławia Śl., rynek w Ostrawie i  ostrawskie zoo. Spędzali też aktywnie czas, ćwicząc gorącą Zumbę, grając w bilard i kręgle oraz tańcząc w katowickiej dyskotece.

Młodzież „Budowlanki” spisała się na medal, aktywnie uczestnicząc w ciekawych zajęciach. W trakcie lekcji uczniowie przekonali się, że nauka języka angielskiego może być jednocześnie dobrą zabawą. Wspaniała atmosfera, wspólna zabawa i wymiana poglądów ze studentami  stworzyły naszym uczniom niepowtarzalną okazję do otwarcia się na wielokulturowość świata oraz nawiązania międzynarodowych kontaktów.

Nasi goście, odjeżdżając w niedzielę, zapewnili nas, że zapamiętają każdą chwilę spędzoną w Wodzisławiu Śl.

Dziękujemy p. Agnieszce Popardowskiej, p. Ilonie Bazan i p. Markowi Grytowi za zaangażowanie i pomoc przy realizacji projektu. Dziękujemy również naszym uczniom, dzięki którym zajęcia lekcyjne stały się po części wspaniałą zabawą.

Koordynatorzy projektu

Anna Rynkiewicz-Ryszka
Andrzej Sobik
 

Ogólnopolski Ranking Techników 2019

Informacje naborowe
Polecane
Filmy z wydarzeń Zespołu Szkół Technicznych

Kalendarium szkolne
zobacz więcej
Komitywa

Projekt Irlandia w Szkole

Projekt Irlandia w szkole

Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży

Stacja meteorologiczna

50 lat ZST

Wolontariusze ZST

SPEAK UP

BIP ZST Wodzisław
Jakość powietrza

Polecamy
FACEBOOK


SZKOŁA W WIKIPEDII

 

Projekt

Księga absolwentów

Losowe zdjęcie
VIII Wielki Konkur Talentow, 13.03.2015r. VIII Wielki Konkur Talentow, 13.03.2015r.