Ostatnie aktualności:
Witamy w portalu Zespołu Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śląskim.
Dziś jest: Środa, 19 lutego 2020.
Aktualności
AIESEC 19 marca 2015 r

W dniach 16 – 20 marca uczniowie ZST  kolejny raz mieli okazję  spotkać się ze studentami z międzynarodowego studenckiego stowarzyszenia  AIESEC.

Prowadzenie zajęć o międzynarodowym zasięgu było związane z tygodniowym pobytem w ZST dwóch studentów z zagranicy. Tamaki Shimegi (Japonia) i Zayad Zafar Awan (Pakistan) pojawili się w murach „Budowlanki” w poniedziałkowy ranek i zostali przyjęci przez dyrekcję, koordynatorów projektu (p. Annę Rynkiewicz-Ryszkę i p. Andrzeja Sobika) oraz reprezentację Samorządu Uczniowskiego.

W ciągu pięciu kolejnych dni studenci mieli okazję spotkać się z większością uczniów ZST, ponieważ poprowadzili szereg zajęć warsztatowych, w trakcie których zaprezentowali najważniejsze i najciekawsze informacje związane z kulturą i historią ich krajów. Wspaniała atmosfera, wspólna zabawa i wymiana poglądów ze studentami  stworzyły naszym uczniom niepowtarzalną okazję do otwarcia się na wielokulturowość świata oraz nawiązania międzynarodowych kontaktów.

 


 


Studenci z Japonii i Pakistanu mogli pojawić się w szkole dzięki gościnności rodziców dwóch uczniów trzeciej i czwartej klasy profilu budowlanego: Darii Ledwoń oraz Kamila Luleczki. Rodzice nie tylko przyjęli w swoich domach i ugościli obcokrajowców, ale i zapewnili im wraz z koordynatorami projektu cały szereg atrakcji. Tamaki Shimegi (Japonia) i Zayad Zafar Awan (Pakistan) zwiedzili zabytki Krakowa, Oświęcim oraz okolice Wodzisławia Śląskiego. Spędzali też aktywnie czas  grając w bilard oraz tańcząc w krakowskiej dyskotece.
Nasi goście zostali również zaproszeni na spotkanie z naczelnik Wydziału Oświaty panią Edytą Glenc.

Dziękujemy wszystkim nauczycielom za pomoc oraz uczniom, dzięki którym zajęcia lekcyjne stały się po części wspaniałą zabawą.

Koordynatorzy projektu

Anna Rynkiewicz-Ryszka
Andrzej Sobik

Ogólnopolski Ranking Techników 2020

Filmy z wydarzeń Zespołu Szkół Technicznych

Komitywa
Kalendarium szkolne
W najbliższym czasie, nie zaplanowano żadnych wydarzeń.
Projekt Irlandia w Szkole

Projekt Irlandia w szkole

Informacje naborowe
Stacja meteorologiczna

Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży

50 lat ZST

Wolontariusze ZST

SPEAK UP

BIP ZST Wodzisław


Polecane

Jakość powietrza

Polecamy
FACEBOOK

SZKOŁA W WIKIPEDII

 

Projekt

Księga absolwentów

Losowe zdjęcie
Paweł Długosz - rekordzista z Paweł Długosz - rekordzista z "Budowlanki".