Ostatnie aktualności:
Witamy w portalu Zespołu Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śląskim.
Dziś jest: Poniedziałek, 24 czerwca 2019.
Aktualności
Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śląskim pomagają bezrobotnym. 07 marca 2016 r

Zespół Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śląskim już po raz trzeci zaproponował swoim uczniom realizację praktyk zawodowych w Irlandii Północnej. Irlandzkie staże zawodowe cieszą się w ZST sporym zainteresowaniem, dlatego w tym roku szkolnym dyrektor placówki postanowił umożliwić wyjazd większej ilości uczniów i pozwolił na zorganizowanie dwóch miesięcznych wyjazdów. Młodzież była w stanie poświęcić nawet tydzień ferii, by móc poszerzać swą wiedzę i doświadczenie na Wyspach Brytyjskich.  Stażyści rekrutujący się spośród uczniów kształcących się na kierunkach technik informatyk i technik teleinformatyk spędzili cztery tygodnie w uroczym Derry,  rozwijając swoje umiejętności pod okiem brytyjskich pracodawców. Polscy uczniowie, realizując projekty zawodowe pod nadzorem specjalistów z Wielkiej Brytanii, mieli okazję podnieść poziom znajomości języka angielskiego oraz poszerzyć swe horyzonty w kontekście kulturowo - społecznym.    Cyklicznie powtarzające się wizyty uczniów ZST zauważone zostały przez lokalne media – o pobycie Polaków szeroko rozpisywał się Londonderry Sentinel.
     Efektem kilkutygodniowego pobytu uczniów „Budowlanki” w Irlandii Północnej jest   internetowa aplikacja stworzona na potrzeby Powiatowego Urzędu Pracy w Wodzisławiu Śląskim, która będzie wspierała mieszkańców pozostających bez pracy w efektywnym poszukiwaniu zajęcia zapewniającego stały dochód i pomagała bezrobotnym w szybszym dotarciu do informacji na temat potencjalnego pracodawcy.

    Stażyści mieli okazję skorzystać z rozwiązań opracowanych przez Brytyjczyków - pracując nad wspomnianą aplikacją,  inspirowali się  bardzo dobrze rozwiniętym systemem pomocy społecznej, funkcjonującym na Wyspach Brytyjskich.    Ostatnim z przewidzianych etapów realizacji projektu będą szkolenia z obsługi aplikacji, podczas których stażyści zaprezentują stworzony przez siebie program jako narzędzie pozwalające efektywnie pomagać osobom poszukującym pracy. Wszyscy uczniowie zaangażowani w przygotowanie i przeprowadzenie szkoleń otrzymają nowoczesne tablety multimedialne.

    Staże zawodowe,  jak i realizacja całych projektów nie miałyby racji bytu bez olbrzymiego wsparcia i życzliwości dyrektora Zespołu Szkół Technicznych - pana Czesława Pieczki.
    Autorem wszystkich zrealizowanych dotychczas projektów, a także ich koordynatorem i opiekunem grup wyjeżdżających do Irlandii Północnej jest nauczyciel ZST - Waldemar Olszewski.     Stałą opiekunką grup wyjeżdżających na Wyspy Brytyjskie jest też nauczycielka języka angielskiego - Ilona Bazan.

    Projekt został w całości sfinansowany z budżetu Komisji Europejskiej w ramach programu Erasmus +.

 

Ogólnopolski Ranking Techników 2019

Informacje naborowe
Filmy z wydarzeń Zespołu Szkół Technicznych

Kalendarium szkolne
W najbliższym czasie, nie zaplanowano żadnych wydarzeń.
Komitywa

Projekt Irlandia w Szkole

Projekt Irlandia w szkole

Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży

Stacja meteorologiczna

50 lat ZST

Wolontariusze ZST

SPEAK UP

BIP ZST Wodzisław
Polecane

komiks

Jakość powietrza


Polecamy
FACEBOOK

SZKOŁA W WIKIPEDII

 

Projekt

Księga absolwentów

Losowe zdjęcie
Jubileuszowy koncert Jubileuszowy koncert "Uczniowie i nauczyciele rodzicom"