Ostatnie aktualności:
Godło Polski. Zespół Szkół Technicznych. 44-300 Wodzisław Śląski ul. Pszowska 92. tel 48324562720 e-mail zst at zstwodzislaw.net
Witamy w portalu Zespołu Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śląskim.
Dziś jest: Środa, 22 września 2021.
Aktualności
Polsko – Niemiecka Wymiana Młodzieży 2016 01 kwietnia 2016 r

„Polsko – Niemiecka Wymiana Młodzieży 2016”

Jak co roku w marcu, w dniach 13.03. – 19.03.2016 r. Zespół Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śl. gościł młodzież z niemieckiej szkoły Wilhelm- Maybach – Schule w Heilbronn (Badenia - Wirtembergia, www.wms-hn.de).
Pierwszy dzień w Polsce goście spędzili na zwiedzaniu naszej szkoły, po krótkich zajęciach poznawczo-integracyjnych i powitaniu przez pana Dyrektora Czesława Pieczkę,  udali się na spacer po największych zakamarkach „Budowlanki”.  W rolę przewodników wcielili się polscy uczniowie biorący udział w wymianie młodzieżowej.   Kolejnym punktem programu integracyjnego była wycieczka do pobliskiego parku rozrywki „Trzy Wzgórza” oraz wędrówka po wodzisławskim rynku.  Wieczorem grupa udała się na kręgle, aby sprawdzić swoje możliwości. 
    Następnego dnia młodzież zabrała się do pracy nad tegorocznym projektem.  W tym roku zadaniem było stworzenie komiksu na temat pobytu w Polsce.  Po zajęciach w szkole polsko-niemiecka młodzież udała się do Rybnika na grę w laserowy paintball, wspólny obiad i spacer po starówce. 

Trzeci dzień pobytu gości w ZST rozpoczął się od aktywności fizycznej.  Młodzież obu szkół połączyła przyjemne z pożytecznym i przedobiedni czas spędziła w naszym basenie oraz saunie, a następnie rozegrała mecze w siatkówkę i dwa ognie. Wieczorem wszyscy spotkali się w Gościńcu Wodzisławskim, gdzie do późnych godzin nocnych wspólnie oglądali mecz Ligi Mistrzów Bayern-Juventus, który zakończył się po dogrywce wynikiem 4-2. 

W czwartek 17.03.2016 odbyło się podsumowanie polsko – niemieckiej wymiany młodzieży. Grupa przedstawiła efekty swojej pracy w formie komiksu, korzystając z programu GIMP2. Na obrazkach nie zabrakło zdjęć dokumentujących zajęcia integracyjne i wspólnie spędzony czas. Dyrektor ZST pan Czesław Pieczka oficjalnie pożegnał grupę niemiecką oraz wręczył młodzieży materiały promocyjne ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim.

Ostatnim punktem pobytu w Polsce był wyjazd na dwudniową wycieczkę krajoznawczo – dydaktyczną do Krakowa. Młodzież podążyła drogą królewską i zwiedziła m.in. Katedrę na Wawelu i Groby Królewskie. Uczniowie, spacerując po krakowskiej starówce, mieli też okazję podziwiać Bazylikę Mariacką oraz Sukiennice.

Po całym tygodniu  pełnym niezapomnianych przeżyć nadszedł czas pożegnań. Wymiana serdeczności, która poprzedziła odlot naszych niemieckich partnerów z lotniska w podkrakowskich Balicach, zamknęła kolejny etap międzynarodowej współpracy. Młodzież obu szkół rozstawała się jednak ze świadomością, że już za 6 miesięcy ponownie spotka się za sobą, by wspólnie stawić czoło kolejnym zadaniom, tym razem w ramach październikowej rewizyty polskich uczniów w niemieckim Heilbronn.
Podsumowując zrealizowany program, można stwierdzić, iż uczniowie owocnie spędzili czas, podejmując działania mające na celu integrację młodzieży oraz propagowanie polskiej kultury i tradycji.  W trakcie spotkań i wycieczek nauczyciele i polska młodzież szeroko zaangażowali się w przekazywanie  elementarnych informacji na temat naszego miasta, regionu i kraju.
Szczególne podziękowania składamy wszystkim nauczycielom, którzy włączyli się w realizację polsko – niemieckiej wymiany.
Koordynatorami projektu są Andrzej Sobik oraz Agnieszka Popardowska.
Wymiana młodzieży dofinansowana została przez Polsko – Niemiecką Współpracę Młodzieży w Warszawie (www.pnwm.org.pl).
 
   
                         Zapraszamy do galerii

 

Ogólnopolski Ranking Techników 2021

Ogólnopolski Ranking Techników Perspektywy 2021

Informacje naborowe
Filmy z wydarzeń Zespołu Szkół Technicznych

Filmy z wydarzeń Zespołu Szkół Technicznych

Stacja meteorologiczna

Stacja meteorologiczna

Komiks ZST

Komiks ZST

50 lat ZST

Jubileusz 50 lecia ZST

BIP ZST Wodzisław

Logo Biuletynu Informacji Publicznej ZST

Polecane

Flaga Unii Europejskiej, projekty unijne

RODO

Dziennik elektroniczny

Linia dzieciom 800 080 222

Młode kadry maszą przyszłością

Innowacyjne nauczanie potrzebą przeyszłości

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Jaworznie

Centralna Komisja Egzaminacyjna

Powiatowy Młodzieżowy Ośredek Sportu w Wodzisławiu Śląskim

Basen Zespołu Szkół Technicznych

Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Raciborzu

 Politechnika Śląska

Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa w Katowicach

Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Budowlanych

Jakość powietrza

  Sprawdź jakość powietrza

Polecamy
FACEBOOK

Facebook ZST

SZKOŁA W WIKIPEDII

 Szkoła na Wikipedii

Księga absolwentów

Księga absolwentów

Losowe zdjęcie
Jasełka 19.12.2014r. Jasełka 19.12.2014r.