Ostatnie aktualności:
Witamy w portalu Zespołu Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śląskim.
Dziś jest: Wtorek, 25 czerwca 2019.
Aktualności
Pobijamy olimpijskie rekordy! Dwa pierwsze miejsca na OWT!!! 06 maja 2016 r

Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śl. kontynuują dobrą olimpijską passę -  po zdobyciu złota na  Olimpiadzie Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej EUROELEKTRA i zajęciu pierwszego i drugiego miejsca na Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Budowlanych, uczniowie „Budowlanki” stanęli na najwyższym stopniu podium Olimpiady Wiedzy Technicznej, pokonując rywali w dwóch różnych grupach zawodowych. Paweł Długosz wywalczył złoto w grupie elektryczno – elektronicznej,  Patrycja Stukator nie miała sobie równych w grupie mechaniczno – budowlanej. Zaraz za podium w tej samej grupie uplasował się jeszcze jeden z naszych uczniów – Adrian Katryniok zajął czwarte miejsce i również zdobył tytuł laureata OWT.

Paweł i Patrycja okazali się najlepsi wśród 56 najzdolniejszych uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całego kraju, którzy przyjechali do Łodzi, gdzie w dniach 8 - 10 kwietnia  przeprowadzony został ostatni – ogólnopolski etap konkursu.

Uczniów do olimpiady przygotowali nauczyciele przedmiotów zawodowych: p. Tomasz Wardenga,  p. Bronisława Rutecka, p. Kornel Barteczko i p. Roman Magiera.

Laureaci olimpiady oraz ich opiekunowie zaproszeni zostaną na uroczyste zakończenie XLII edycji OWT, które odbędzie się 14 maja w Warszawskim Domu Technika.

Dodać należy, że w przypadku Pawła Długosza to już drugie olimpijskie złoto w tym roku szkolnym (Paweł triumfował w Olimpiadzie Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej EUROELEKTRA), Patrycja zaś wywalczyła przed kilkoma tygodniami czwarte miejsce w ogólnopolskich zawodach budowlanych (uczennica ZST uplasowała się tuż za podium na Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Budowlanych).

 

Ogólnopolski Ranking Techników 2019

Informacje naborowe
Filmy z wydarzeń Zespołu Szkół Technicznych

Kalendarium szkolne
W najbliższym czasie, nie zaplanowano żadnych wydarzeń.
Komitywa

Projekt Irlandia w Szkole

Projekt Irlandia w szkole

Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży

Stacja meteorologiczna

50 lat ZST

Wolontariusze ZST

SPEAK UP

BIP ZST Wodzisław
Polecane

komiks

Jakość powietrza


Polecamy
FACEBOOK

SZKOŁA W WIKIPEDII

 

Projekt

Księga absolwentów

Losowe zdjęcie
Powiatowy Festiwal Kolęd i Pieśni Bożonarodzeniowych „Hej Kolęda, Kolęda” Powiatowy Festiwal Kolęd i Pieśni Bożonarodzeniowych „Hej Kolęda, Kolęda”