Ostatnie aktualności:
Godło Polski. Zespół Szkół Technicznych. 44-300 Wodzisław Śląski ul. Pszowska 92. tel 48324562720 e-mail zst at zstwodzislaw.net
Witamy w portalu Zespołu Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śląskim.
Dziś jest: Środa, 29 czerwca 2022.
Aktualności
XII Rajd Turystyczno - Historyczny 04 czerwca 2016 r

II miejsce uczniów ZST w XII Rajdzie Turystyczno - Historycznym „Szlakami miejsc pamięci – Żołnierze Wyklęci”
W dniach 23 – 25.05.2016 odbył się konkurs organizowany przez Instytut Pamięci Narodowej oddział w Katowicach. W konkursie tym wzięło udział trzech uczniów „Budowlanki”: Wojciech Długajczyk, Paweł Górecki i Kamil Niziołek. Opiekunem grupy był p. Tomasz Wardenga.

Zapraszamy do spojrzenia na rajd z perspektywy ucznia.
Poniżej relacja Wojciecha Długajczyka.
W pierwszym dniu dojechaliśmy do Rajczy, gdzie odbyła się zbiórka, po której nastąpiło przejście do schroniska „Rycerka”. Dopisywała nam pogoda, a z nią w parze szły dobre humory uczestników. Po dotarciu na miejsce oraz zakwaterowaniu odbył się test wiedzy oraz przeprowadzona została „konkurencja niespodzianka” - było to dla nas zaskoczenie, ponieważ co roku organizatorzy przygotowują coś innego, podnosząc jednocześnie poziom trudności. W tym roku niespodzianką okazała się konkurencja „cyrkiel”, polegała ona na przemieszczeniu się na „cyrklu”  zbudowanym z drewnianych pali  na odległość około 15 metrów. Nie była to łatwa konkurencja, ponieważ nie wiedzieliśmy jak zrobić to najlepiej i najszybciej. Na tym zakończył się pierwszy dzień pełen wrażeń.

Drugiego dnia odbyły się wszystkie konkurencje sprawnościowe. Rywalizacja rozpoczęła się od rzutu granatem, w którym najlepszy okazał się Kamil Niziołek. Następnie udaliśmy się do punktu, gdzie harcerka tłumaczyła nam zasady biegu na orientację. W tym roku bieg był bardzo trudny, przyznał to nawet sam organizator, nam jednak udało się zająć II miejsce w klasyfikacji ogólnej.

Po biegu na orientację musieliśmy odpocząć, uspokoić się, ponieważ przed nami  była  konkurencja strzelecka, która wymagała dużego skupienia. W tej konkurencji Paweł Górecki nie miał sobie równych, nasz kolega „wystrzelał” aż 44 punkty. Po strzelaniu udaliśmy się na najlepszą konkurencję, czyli bieg sprawnościowy -  był on bardzo ciekawy, urozmaicony, trudny i wyczerpujący. Z kolei w tej konkurencji najlepszy był Wojciech Długajczyk, który uzyskał czas 2 minuty 38 sekund. Była to ostatnia konkurencja drugiego dnia zawodów. Wieczorem odbyło się ognisko, na którym został podsumowany cały Rajd Historyczny i oczywiście zostały rozdane nagrody indywidualne oraz drużynowe.

Nagrody indywidualne zdobyli Kamil Niziołek za test wiedzy i rzut granatem oraz  Paweł Górecki za strzelanie.
Drużynowo zajęliśmy II miejsce pośród szkół ponadgimnazjalnych, niestety do pierwszego miejsca zabrakło nam jednego punktu.
Punktacja w stosunku do miejsca trzeciego różniła się trzydziestoma punktami - nasza drużyna miała na koncie 134 punkty.
Po rozdaniu nagród śpiewaliśmy piosenki patriotyczne do późnej nocy.
Kolejnego dnia wszystkie grupy udały się do Fortu Wędrowiec, gdzie odbyło się zakończenie Rajdu Historycznego. Ostatni dzień zamknęliśmy, uczestnicząc w kilku grach sprawnościowych, po których nastąpiło oficjalne pożegnanie i mogliśmy wracać do domu.

 

Ogólnopolski Ranking Techników 2022

Perspektywy 2022r br????zowa tarcza

Informacje naborowe
Filmy z wydarzeń Zespołu Szkół Technicznych

Filmy z wydarze?? Zespo??u Szkó?? Technicznych

Stacja meteorologiczna

Stacja meteorologiczna

Komiks ZST

Komiks ZST

50 lat ZST

Jubileusz 50 lecia ZST

BIP ZST Wodzisław

Logo Biuletynu Informacji Publicznej ZST

Polecane

Flaga Unii Europejskiej, projekty unijne

RODO

Dziennik elektroniczny

Linia dzieciom 800 080 222

Młode kadry maszą przyszłością

Innowacyjne nauczanie potrzebą przeyszłości

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Jaworznie

Centralna Komisja Egzaminacyjna

Powiatowy Młodzieżowy Ośredek Sportu w Wodzisławiu Śląskim

Basen Zespołu Szkół Technicznych

Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Raciborzu

 Politechnika Śląska

Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa w Katowicach

Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Budowlanych

Jakość powietrza

  Sprawd?? jako?????? powietrza

 

Polecamy
FACEBOOK

Facebook ZST

SZKOŁA W WIKIPEDII

 Szko??a na Wikipedii

Księga absolwentów

Ksi????ga absolwentów

Losowe zdjęcie
Puchar 10 - lecia współpracy Puchar 10 - lecia współpracy