Ostatnie aktualności:
Witamy w portalu Zespołu Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śląskim.
Dziś jest: Środa, 19 lutego 2020.
Aktualności
“Sprawni jak żołnierze“ - polsko -czeskie zawody w Zespole Szkół Technicznych 08 czerwca 2009 r

 

5 czerwca na obiekcie sportowym Zespołu Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śl. odbyły się zawody sportowe pod hasłem: „Sprawni jak Żołnierze", stanowiące kolejny element obchodów rocznicy dziesięcioletniej współpracy partnerskiej pomiędzy naszą placówką a szkołą z czeskiej Karviny.

Spotkanie otworzył i nad przebiegiem rywalizacji czuwał wicedyrektor Roman Magiera, będący jednocześnie jednym z koordynatorów programu współpracy międzynarodowej.

W zmaganiach konkursowych uczestniczyło 90 uczniów (po 45 reprezentantów każdej ze szkół), którzy w mieszanych, polsko - czeskich drużynach walczyli ze sobą o zwycięstwo w trzech różnych konkurencjach.

Pierwszy etap zmagań stanowił tor przeszkód, który uczniowie starali się pokonać, uzyskując jak najlepszy czas. Biorąc udział w konkurencji, zawodnicy musieli stawić czoło takim zadaniom, jak: bieg slalomem z piłeczką na rakietce do tenisa stołowego, skoki w worku, przewroty, czołganie się pod przeszkodami czy bieg z pięcioma rożnymi piłkami do celu.

Po zakończeniu wykonywania zadań przez wszystkie drużyny, zawodnicy udali się na rzutnię, gdzie odbył się drugi etap zawodów - rzut kulą do celu.

Rywalizację zamykały zespołowe skoki nad ruchomą przeszkodą, czyli, ujmując rzecz prościej - grupowe skoki przez skakankę.

Najsprawniejsi okazali się zawodnicy z drużyny nr1, którzy, uzyskując łączną liczbę 12 punktów, stanęli na najwyższym stopniu podium; zaraz za nimi uplasowała się drużyna nr 5, tracąc do lidera rywalizacji 1 punkt; na ostatnim miejscu podium stanęli uczniowie drużyny nr 2, zbywając łącznie 9 punktów we wszystkich konkurencjach..

Spotkanie poprowadził i przebiegiem zawodów kierował nauczyciel wychowania fizycznego ZST - Sławomir Kicka, nad porządkiem i bezpieczeństwem uczestników czuwała wuefistka ZST - Katarzyna Solich.


Punktacja końcowa.Zawody, które obserwowała cała szkoła, zostały zorganizowane dzięki dofinansowaniu z Unii Europejskiej.

Ogólnopolski Ranking Techników 2020

Filmy z wydarzeń Zespołu Szkół Technicznych

Komitywa
Kalendarium szkolne
W najbliższym czasie, nie zaplanowano żadnych wydarzeń.
Projekt Irlandia w Szkole

Projekt Irlandia w szkole

Informacje naborowe
Stacja meteorologiczna

Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży

50 lat ZST

Wolontariusze ZST

SPEAK UP

BIP ZST Wodzisław


Polecane

Jakość powietrza

Polecamy
FACEBOOK

SZKOŁA W WIKIPEDII

 

Projekt

Księga absolwentów

Losowe zdjęcie
Staż we Frankfurcie nad Odrą 2016r. Staż we Frankfurcie nad Odrą 2016r.