Ostatnie aktualności:
Witamy w portalu Zespołu Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śląskim.
Dziś jest: Środa, 24 października 2018.
Aktualności
IV edycja konkursu KLIMATYCZNY ARMAGEDON w Zespole Szkół Technicznych 03 grudnia 2017 r

37 uczestników z 10 szkół ponadgimnazjalnych wzięło udział w konkursie interdyscyplinarnym pt. „Klimatyczny Armagedon- w języku angielskim” zorganizowanym w Zespole Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śląskim. Konkurs objęty został honorowym patronatem europosła prof. dr. hab.  Jerzego Buzka - posła do Parlamentu Europejskiego. Patronat nad konkursem objęli także:  Starosta Powiatu Wodzisławskiego Ireneusz Serwotka oraz pani Izabela Piątkowska (właścicielka Szkoły Językowej  PASCAL CONNECT)
Gościem honorowym był dr Henryk Kretek, który reprezentował prof. J. Buzka i w jego imieniu  wręczył  nagrody,  zaproszenia do  Parlamentu Europejskiego w Brukseli.
Główną ideą konkursu skierowanego do uczniów szkół ponadgimnazjalnych było przedstawienie zmian klimatycznych w ujęciu interdyscyplinarnym (geografia, biologia, języki obce) ze szczególnym uwzględnieniem efektu cieplarnianego i dziury ozonowej oraz ich wpływu na życie i działalność człowieka. Pytania i polecenia dla uczestników przygotowane zostały w języku  angielskim.

Konkurs ma charakter międzypowiatowy i co roku cieszy się dużą popularnością. W rywalizacji udział wzięli: uczniowie ze szkół z Jastrzębia-Zdroju, Rybnika, Wodzisławia Śląskiego, Raciborza, Pszowa i Gogołowej. Konkurs składał się z dwóch etapów: części pisemnej – testu z 20 pytaniami oraz  prezentacji multimedialnej. Konkursowe zmagania urozmaiciło wystąpienie ucznia z klasy IIIa Zespołu Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śląskim – Łukasza Sosny, który przedstawił problem ważny dla współczesnego świata :  „Smog – czy chcesz żyć w takim świecie?” .
W konkursowym jury obok nauczycieli ZST zasiedli: Janusz Wyleżych – Naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska oraz doradca metodyczny z języka angielskiego Katarzyna Weiss.
Walka o wyjazd do Brukseli była wyrównana. Zwycięzcy konkursu otrzymali  atrakcyjne nagrody, m. in. roczny kurs języka angielskiego o wartości 1500 złotych w szkole PASCAL CONNECT oraz cenne nagrody rzeczowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe.

Zwycięzcami zostali:

I miejsce – Nicol Plucińska , II LO im. A. Frycza Modrzewskiego w Rybniku ,
II miejsce – Paweł Karnówka, Zespół Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śląskim,
III miejsce –Klaudiusz Lepich, I LO im. 14 Pułku Powstańców Śląskich w Wodzisławiu Śląskim


Ogólnopolski Ranking Techników 2018

Informacje naborowe
Komiks
Filmy z wydarzeń Zespołu Szkół Technicznych

Kalendarium szkolne
zobacz więcej
Komitywa

Projekt Irlandia w Szkole

Projekt Irlandia w szkole

Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży

SPEAK UP

Stacja meteorologiczna

50 lat ZST

Wolontariusze ZST

BIP ZST Wodzisław


Polecamy
FACEBOOK


SZKOŁA W WIKIPEDII

 

Projekt

Księga absolwentów

Losowe zdjęcie
Dzień Nauczyciela 2013r. Dzień Nauczyciela 2013r.