Ostatnie aktualności:
Witamy w portalu Zespołu Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śląskim.
Dziś jest: Środa, 24 października 2018.
Aktualności
Cele Zrównoważonego Rozwoju. Przyszłość świata zależy od nas! 29 listopada 2017 r

Pod takim tytułem odbyła się tegoroczna edycja Tygodnia Edukacji Globalnej  w Zespole Szkół Technicznych. To coroczna międzynarodowa akcja edukacyjna organizowana w celu zwrócenia uwagi Europejczyków na problemy o charakterze globalnym. TEG odbywa się w listopadzie, pod patronatem Europejskiego Centrum na Rzecz Współzależności i Solidarności Światowej Rady Europy.  W trakcie obchodów tego wydarzenia młodzież miała możliwość zapoznania się z celami zrównoważonego rozwoju, które zostały opracowane przez Organizację Narodów Zjednoczonych i są istotne bo: służą poprawie życia na świecie, wyeliminowaniu głodu, ubóstwa i chorób. Uczniowie naszej szkoły przygotowali 17 plakatów prezentujących najważniejsze aspekty zrównoważonego rozwoju i przedstawili je swoim rówieśnikom w formie wystawy. Uzyskane w ten sposób informacje okazały się bardzo przydatne        w trakcie finału akcji, który odbył się  dnia 24.11.2017 r. na sali konferencyjnej Starostwa Powiatu Wodzisławskiego. W trakcie spotkania uczniowie dowiedzieli się, w jaki sposób mogą wpływać na globalne procesy, m.in. przez świadome zachowania konsumenckie.  Prezentacja pod tytułem ,,Fairtrade - sprawiedliwy handel" uświadomiła im, że kupując towary oznaczone logo Fairtrade przyczyniają się do rozwoju najuboższych regionów świata. Młodzież obejrzała  krótki film na temat warunków pracy w chińskich fabrykach, produkujących sprzęt komputerowy, by uświadomić sobie jak ważny jest to problem.
 Podsumowaniem spotkania był konkurs wiedzy o celach zrównoważonego rozwoju, w którym wzięli udział  przedstawiciele wszystkich klas Zespołu Szkół Technicznych. Najlepsi okazali się uczniowie klasy IVD, której profil - odnawialne źródła energii - wiązał się w dużej mierze z celami zrównoważonego rozwoju.
    Organizatorzy tego wydarzenia, nauczyciele Lidia Ptak i Andrzej Ptak, podziękowali młodzieży za zaangażowanie, zachęcili do pogłębiania wiedzy na ten temat, a w przyszłości do dokonywania mądrych wyborów konsumenckich. 

 

Ogólnopolski Ranking Techników 2018

Informacje naborowe
Komiks
Filmy z wydarzeń Zespołu Szkół Technicznych

Kalendarium szkolne
zobacz więcej
Komitywa

Projekt Irlandia w Szkole

Projekt Irlandia w szkole

Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży

SPEAK UP

Stacja meteorologiczna

50 lat ZST

Wolontariusze ZST

BIP ZST Wodzisław


Polecamy
FACEBOOK


SZKOŁA W WIKIPEDII

 

Projekt

Księga absolwentów

Losowe zdjęcie
Zakończenie klas maturalnych, 27.04.2018r. Zakończenie klas maturalnych, 27.04.2018r.