Witamy w portalu Zespołu Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śląskim.
Dziś jest: Niedziela, 05 kwietnia 2020.
Informacje naboru 2020

                                PER  ASPERA  AD  ASTRA
ZESPÓŁ SZKÓŁ TECHNICZNYCH  -  DOŁĄCZ DO NAJLEPSZYCH

136 laureatów olimpiad przedmiotowych,
51stypendystów Prezesa Rady Ministrów,
43  stypendystów Ministra Edukacji Narodowej,
17142  absolwentów.

WSPÓŁPRACUJEMY Z NAJLEPSZYMI UCZELNIAMI WYŻSZYMI ORAZ SZKOŁAMI Z CAŁEJ EUROPY

Kształcimy w zawodach z przyszłością

TECHNIKUM NR 3 IM. ROTMISTRZA WITOLDA PILECKIEGO

Jako technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej będziesz projektował, montował, bądź serwisował solary, lampy hybrydowe, ogniwa fotowoltaiczne, generatory wiatrowe, dbając o zrównoważony rozwój Ziemi.

Jako technik informatyk zostaniesz grafikiem komputerowym, projektantem stron www, będziesz konfigurował, modernizował, optymalizował i zabezpieczał systemy komputerowe i systemy zarządzania treścią (CMS) oraz programował aplikacje internetowe, tworzył bazy danych i nimi zarządzał.

Jako technik budownictwa będziesz projektował i budował domy. Znajdziesz zatrudnienie w biurach projektowych i konstrukcyjnych, na budowach, w wytwórniach i hurtowniach materiałów budowlanych oraz w firmach zarządzających i administrujących nieruchomościami.

Jako technik elektronik będziesz zarządzał systemami alarmowymi, telewizją przemysłową, elektroniką  samochodową, domowym sprzętem elektronicznym, sterownikami programowalnymi oraz zarządzał elektroniką inteligentnych domów.

Jako technik programista zdobędziesz wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne z kwalifikacji zawodowych w zakresie projektowania baz danych i stron internetowych oraz programowania i testowania aplikacji. Będziesz uczyć się programowania w popularnych obecnie językach, tj. Python, Java, JavaScript, PHP, a także znajomości innych języków, tj. SQL (przydatnego do tworzenia i zarządzania relacyjnymi bazami danych), HTML 5 i CSS (wykorzystywanych do tworzenia stron internetowych).

III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ROTMISTRZA WITOLDA PILECKIEGO Z ODDZIAŁAMI SPORTOWYMI

W klasie sportowej – sekcja piłki nożnej oraz sekcja lekkiej atletyki z elementami fitnessu. W klasie sportowej zapewnimy Ci odpowiednie warunki rozwoju, tu możesz zdobyć wiedzę i realizować swoje sportowe pasje, umiejętności praktyczne z zakresu fitness, dietetyki i treningu sportowego. Swoją przyszłość zawodową będziesz mógł związać zarówno ze sportem, rekreacją, dietetyką, rehabilitacją, psychologią oraz służbami mundurowymi.
BRANŻOWA SZKOŁA I STOPNIA NR 2 IM. ROTMISTRZA WITOLDA PILECKIEGO
Jako monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie będziesz montował płyty gipsowo-kartonowe, malował, tapetował ściany oraz wykańczał wnętrza budynków kafelkami, panelami i innymi okładzinami.


Oferujemy Ci najlepszą bazę w całym powiecie, obejmującą: 12 pracowni komputerowych, 30sal lekcyjnych z projektorami multimedialnymi, tablicami interaktywnymi, basen, dwie siłownie, kort tenisowy, saunę, salę gimnastyczną, boisko do piłki nożnej o sztucznej nawierzchni, bieżnię, skocznię, rzutnię oraz boisko do piłki plażowej, siłownię „pod chmurką”, streetworkout, bezprzewodowy dostęp do Internetu światłowodowego, dziennika elektronicznego. Poznając europejską kulturę, stajemy się ambasadorami naszego powiatu. Zbieramy doświadczenia zawodowe na stażach w Wielkiej Brytanii (Irlandia Północna), Niemczech, Francji, Estonii.
Gwarantujemy solidne przygotowanie do kontynuowania nauki na wyższych uczelniach. Na co dzień współpracujemy z PWSZ w Raciborzu, Uniwersytetem Opolskim, Centrum Kształcenia Inżynierów, Politechniką Śląską w Gliwicach, która objęła patronat naukowy nad klasami: technik elektronik i technik informatyk. Ponadto współpracujemy z wieloma firmami i pracodawcami: POL-EKO, PREVAC, EKO-OKNA, P.T.H.U. MATUSZEK.
Pomagamy młodzieży odkrywać i rozwijać indywidualne uzdolnienia. Tworzymy warunki dla ,,zaistnienia” nie tylko w szkole, ale także poza nią. Co roku proponujemy uczniom udział w różnych projektach, dających możliwość rozwoju i samorealizacji.W ostatnich latach były to akcje: Szlachetna Paczka, Dzień Zdrowego Śniadania, Krwiodawstwo, Dzień Sportu, Charytatywny Turniej Piłki Nożnej, Pojedynek na Słowa.
Przywiązujemy też dużą wagę do wychowania patriotycznego organizując co roku Konkurs Pieśni Patriotycznej i uroczyste obchody Dnia Patrona rtm. Witolda Pileckiego.
Osiągamy znaczące sukcesy w konkursach recytatorskich, teatralnych, literackich i sportowych. Uczniowie naszej szkoły są Mistrzami Śląska w piłce plażowej i wicemistrzami w piłce nożnej.
Nasze technikum wielokrotnie otrzymało tytuł „Złotego” i „Srebrnego” Technikum przyznawanego przez ,,Perspektywy”.
Na co uczniowie mogą liczyć przychodząc do ZST?:
NA:
- zajęcia w nowocześnie wyposażonych pracowniach komputerowych,
- zajęcia wychowania fizycznego na nowoczesnym kompleksie sportowym, basenie, korcie tenisowym,
- udział w różnych zajęciach integrujących środowisko szkolne,
- zajęcia sportowe, teatralne, 
- udział w kołach zainteresowań zgodnych z zainteresowaniem uczniów,
- opiekę pedagoga, doradcy zawodowego,
- przyjazną atmosferę.

        ZST – to przyszłość z dobrym zawodem.
        ZST – to nowoczesna infrastruktura.
        ZST – to szkoła promująca zdrowie.
               
        DOŁĄCZ  DO  NAJLEPSZYCH!!!WYBIERZ NAJLEPSZYCH!

Zapraszam, mgr Czesław PIECZKA, Dyrektor ZST 

Ogólnopolski Ranking Techników 2020

Filmy z wydarzeń Zespołu Szkół Technicznych

Kalendarium szkolne
W najbliższym czasie, nie zaplanowano żadnych wydarzeń.
Stacja meteorologiczna

Komiks ZST

Informacje naborowe
50 lat ZST

Wolontariusze ZST

SPEAK UP

BIP ZST Wodzisław


Polecane
Jakość powietrza

Polecamy
FACEBOOK

SZKOŁA W WIKIPEDII

 

Księga absolwentów

Losowe zdjęcie
Obchody Narodowego Święta Niepodległości, 10.11.2015r. Obchody Narodowego Święta Niepodległości, 10.11.2015r.