Ostatnie aktualności:
Witamy w portalu Zespołu Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śląskim.
Dziś jest: Piątek, 20 września 2019.
Koło fotograficzne ALFA

"Świat przeniknięty jest wielkim i wiecznym pięknem, sprawiedliwie rozmieszczonym w rzeczach dużych i małych."
(R.M. Rilke)

Czy zdarzyło Ci się kiedyś, że przechodząc obok jakiegoś miejsca
zupełnie nie zwróciłeś na nie uwagi, dopiero w momencie, gdy zobaczyłeś je w czasopiśmie bądź przypadkiem odnalazłeś je na fotografii zrobionej ręką przyjaciela, pojawiła się bolesna świadomość - przecież znam to miejsce, nigdy jednak nie wywarło na mnie takiego wrażenia, jak teraz, nigdy nie spojrzałem na nie w ten sposób.
Często, parafrazując słowa Joanny Helander, dopiero na fotografi
dostrzegamy, jak bardzo fascynujący jest świat, który nas otacza.
Fotografia pozwala nie tylko uwiecznić miejsce czy postać, zatrzymać ulotną chwilę, zniewolić moment ramami kliszy - fotografując stajemy się "podglądaczami" otaczającego nas świata. Obnażając jednak to, co pozostaje ukryte dla ludzi zapracowanych, pędzących przez życie, po części obnażamy też siebie, bo czyż fotografia nie jest także zapisem indywidualnego spojrzenia na konkretny obiekt, nie wymaga uruchomienia wrażliwości obserwatora i nie zależy od jego spostrzegawczości?

Wychodząc z założenia, że świat jest zbyt piękny, ciekawy i różnorodny, by biernie go podziwiać, przeświadczeni o tym, iż wszystko co nas otacza zasługuje na chwilę uwagi, postanowiliśmy w naszej szkole powołać do życia koło fotograficzne.
Naczelnym celem naszej działalności jest rozwijanie pasji fotograficznej uczniów oraz integracja osób o podobnych zainteresowaniach (koło skupia uczniów z klas o różnych profilach).
Spotkania umożliwiają wzajemną wymianę doświadczeń i obserwacji związanych z naszym hobby, pozwalają poszerzyć wiedzę na temat fotografii, a towarzyszy im zwykle świetna zabawa, czego naocznym dowodem jest ostatnia, mikołajkowa sesja, której przebieg dokumentują prace zamieszczone w dziale galeria (serdecznie zapraszamy do jej odwiedzenia).
Pomimo że dopiero zaczynamy przygodę z fotografią (koło fotograficzne oficjalnie działa od października 2008r.), a możliwości sprzętowe mamy skromne, pomysłów i zapału naszym podopiecznym nie brakuje - sami na potrzeby sesji zorganizowali kostiumy, profesjonalne oświetlenie i efekty specjalne (jak chociażby wentylator rozwiewający włosy modela).
Dotychczas spotkania kółka odbywały się nieregularnie (raz w miesiącu), ale w planach mamy organizowanie jednego pleneru bądź sesji studyjnej miesięcznie oraz rozszerzenie naszej działalności - poza spotkaniami plenerowymi i studyjnymi pragniemy aktywnie uczestniczyć w życiu szkoły, a jednym z nadrzędnych zadań, jakie postawiliśmy przed sobą, jest tworzenie bieżącej dokumentacji fotograficznej na potrzeby strony internetowej i kroniki szkolnej.

 

 

Ogólnopolski Ranking Techników 2019

Informacje naborowe
Filmy z wydarzeń Zespołu Szkół Technicznych

Kalendarium szkolne
W najbliższym czasie, nie zaplanowano żadnych wydarzeń.
Komitywa
Projekt Irlandia w Szkole

Projekt Irlandia w szkole

Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży

Stacja meteorologiczna

50 lat ZST

Wolontariusze ZST

SPEAK UP

BIP ZST Wodzisław


Polecane

Jakość powietrza

Polecamy
FACEBOOK

SZKOŁA W WIKIPEDII

 

Projekt

Księga absolwentów

Losowe zdjęcie
10 LAT RAZEM - kolejny etap 10 LAT RAZEM - kolejny etap