Ostatnie aktualności:
Witamy w portalu Zespołu Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śląskim.
Dziś jest: Środa, 18 października 2017.
Osiągnięcia humanistyczne
 

Drugie miejsce ucznia ZST w powiatowym konkursie literackim.

XII Rajd Turystyczno - Historyczny

Konkurs powiatowy dotyczący rocznicy III powstania śląskiego

Wojewódzki Konkurs Poezji Zbigniewa Herberta

Powiatowy Konkurs Artystyczny „Moja Wojtyłomania”

Pojedynek artystyczny na słowa
 

2014 / 2015

I miejsce Kamila Niziołka oraz 3 miejsce Katarzyny Pytlarz w I Wodzisławskim Konkursie na Recenzję Filmową.

2013 / 2014 

 

•    I miejsce Dawida Nogalskiego oraz 2 miejsce Sary Drescher w Ogólnopolskim Konkursie „Polacy na Syberii” w kategorii „utwór poetycki”.

•    III miejsce w międzywojewódzkim konkursie multimedialnym „Żołnierze Wyklęci” (Tomasz Lew , grudzień 2013) – opiekun Grzegorz Kamiński

 

2012/2013

•    Kamil Grzechnik laureatem Olimpiady „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego 1887-1922” , której finał odbył się w Warszawie wiosną 2013 roku. – opiekun Grzegorz Kamiński


•    I miejsce w wojewódzkim konkursie multimedialnym „Konstanty Wolny – pierwszy marszałek Sejmu Śląskiego” pod honorowym patronatem śląskiego kuratora oświaty i wojewody śląskiego (Dagmara Smołka , 2013) – opiekun Grzegorz Kamiński


•    Martyna Mielańczyk laureatem wojewódzkiego konkursu wiedzy historycznej - Konstanty Wolny – pierwszy marszałek Sejmu Śląskiego” ( grudzień 2012) – opiekun Grzegorz Kamiński


•    III miejsce w XIII Powiatowym Turnieju Wiedzy o Unii Europejskiej ( Klaudia Kurant, Jędrzej Malinowski , listopad 2012) – opiekun Grzegorz Kamiński
 

2011/2012

•    II miejsce w wojewódzkim konkursie historycznym „Polskie Państwo Podziemne 1939-1945. Armia Krajowa w moim regionie” pod honorowym patronatem śląskiego kuratora oświaty i wojewody śląskiego (Martyna Mielańczyk , luty 2012) – opiekun Grzegorz Kamiński

•    IV miejsce w X Powiatowym Turnieju Wiedzy o Unii Europejskiej ( Adrian Jędryka , Marek Trojański , listopad 2011) – opiekun Grzegorz Kamiński
 

2009/2010

- II miejsce w finale wojewódzkiego konkursu „Polska w NATO” Marcina Pypcia i tym samym awans do finału centralnego ww. konkursu – szkołę reprezentował również Adrian Jędryka który zdobył VII miejsce. W konkursie brało udział 90 uczniów z województwa śląskiego. ( październik 2009), (opiekun mgr Grzegorz Kamiński).

- III miejsce w X Powiatowym Turnieju Wiedzy o Unii Europejskiej „Europa nasz wspólny dom” – szkołę reprezentowali Adrian Jędryka i Marek Trojański ( październik  2009), (opiekun mgr Grzegorz Kamiński).

- Marcin Pypeć laureatem Ogólnopolskiego Finału Konkursu „Polska w NATO” – Marcin jako jeden z ośmiu najlepszych finalistów w nagrodę przebywał w dniach 21-24.02.2010 w kwaterze głównej NATO w Brukseli na zaproszenie Ambasadora RP przy NATO, (opiekun mgr Grzegorz Kamiński).

 

2008/2009

- Dagmara Kuligowska, uczennica klasy Ia Liceum Ogólnokształcącego, laureatka wewnątrzszkolnego konkursu recytatorskiego,  zdobyła wyróżnienie w regionalnym konkursie recytatorskim pt. „Miłość niejedno ma imię - poezja miłosna XX - XXI wieku" (opiekun mgr Marek Gryt).

-  Piotr Antończyk przeszedł pomyślnie wybory w ramach Projektu "Młodzi Senatorowie", który powstał z inicjatywy Kancelarii Senatu. Jego współorganizatorem było Centrum Edukacji Obywatelskiej.

Projekt trwał od 12 września 2008 do 20 stycznia 2009 roku. Brało w nim udział 100 szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski.

W wyniku wyborów, które odbyły się we wszystkich szkołach 19 listopada 2008 r., zostało wyłonionych 100 Młodych Senatorów, po jednym senatorze z każdej szkoły przyjętej do programu. 19- 20 stycznia 2009 r. w Warszawie odbyła się symulacja obrad Senatu Młodych Senatorów (opiekun Krzysztof Witosz)

- V miejsce w finale wojewódzkiego konkursu „Polska w NATO” – szkołę reprezentował Adrian Jędryka klasa III b tb. W konkursie brało udział 90 uczniów z województwa śląskiego. ( listopad 2008), (opiekun mgr Grzegorz Kamiński).

- III miejsce w IX Powiatowym Turnieju Wiedzy o Unii Europejskiej „Europa nasz wspólny dom” – szkołę reprezentowali Adrian Jędryka i Marcin Pypeć klasa III b tb ( listopad 2008), (opiekun mgr Grzegorz Kamiński).

 

2007/2008

- III miejsce w finale wojewódzkiego konkursu – „Zjednoczeni w Różnorodności”    ( Łukasz Piwowarczyk – IVT ), (opiekun mgr Grzegorz Kamiński).

- VIII miejsce w finale wojewódzkim konkursu – „Polska w NATO” ( Adrian Jędryka – IIB ),(opiekun mgr Grzegorz Kamiński).

- II miejsce w Powiatowym Konkursie Wiedzy o Regionie (Marcin Pypeć i Marek Trojański–IIB), (opiekun mgr Grzegorz Kamiński).

- III miejsce w Powiatowym Konkursie Wiedzy o Unii Europejskiej (Marcin Pypeć i Marek Trojański–IIB), (opiekun mgr Grzegorz Kamiński).

 

 2006/2007

- III miejsce w finale wojewódzkiego konkursu „Polska w NATO” – szkołę reprezentował Bartłomiej Komenda ( IVr). W konkursie brało udział 150 uczniów z województwa śląskiego. ( listopad 2006 ), (opiekun mgr Grzegorz Kamiński).

- I miejsce Marka Trojańskiego w konkursie powiatowym na najlepszą prezentację multimedialną na temat promocji miasta Wodzisław Śląski z okazji 750 rocznicy uzyskania praw miejskich ( kwiecień 2007), (opiekun mgr Grzegorz Kamiński).

 

2005/2006

- Listopad 2005 – II miejsce drużynowo ZST w wojewódzkim etapie konkursu ogólnopolskiego „Polska w NATO”; (w konkursie brało udział 82 uczniów z województwa śląskiego), (opiekun mgr Grzegorz Kamiński).

 

2003/ 2004r.

- II i V miejsce w finale wojewódzkiego konkursu „Polska w NATO” – szkołę reprezentowały Magda Kieliszek ( II miejsce i awans do finału centralnego w Warszawie ) i Agnieszka Kurasiewicz ( V miejsce). W konkursie brało udział 150 uczniów z województwa śląskiego. ( listopad 2003 ), (opiekun mgr Grzegorz Kamiński).

- I miejsce Magdy Kieliszek w Finale Ogólnopolskiego Konkursu „POLSKA W NATO” – Magda w nagrodę pojechała do Kwatery Głównej NATO w Brukseli ( grudzień 2003), (opiekun mgr Grzegorz Kamiński).

- III miejsce reprezentacji uczniów ZST w V Powiatowym Konkursie Wiedzy o Unii Europejskiej ( Magda Kieliszek i Marcin Szczyra ) – 04.2004, (opiekun mgr Grzegorz Kamiński).

 

2001/2002r.

-Szymon Skatuła - III miejsce w V Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim "Proza i Poezja w języku Sheakespeare'a" w kateogrii szkół licealnych 

2000/2001r.
- Uczniowie naszej szkoły zajmują II miejsce w powiatowym konkursie historycznym "Powstania Śląskie", zorganizowanym z okazji 80 - tej rocznicy wybuchu III powstania śląskiego (opiekun mgr Grzegorz Kamiński).

     1999/2000r.
- Uczniowie kl. Va: Janusz Juraszek i Piotr Hojka zajmują II miejsce w powiatowym konkursie historycznym " II wojna światowa 1939 - 45" (opiekun mgr Grzegorz Kamiński).
- Uczniowie: Adam Granacki i Grzegorz Jamka zajmują II miejsce w powiatowym konkursie historycznym wiedzy o Wodzisławiu Śl. (opiekun mgr Grzegorz Kamiński).
- Odbył się powiatowy konkurs historyczny "II wojna światowa 1939-1945", w którym II miejsce zajęli Artur Bas i Janusz Juraszek (opiekun mgr Grzegorz Kamiński).

     1999r.
- Odbył się konkurs historyczny "Drogi do niepodległości", w którym kolejno miejsca zajęli: I miejsce Dominik Uchański, Radek Sporysz, II miejsce Marcin Rutkowski, Paweł Manderla, III miejsce Rafał Sitko, Krzysztof Ryszka (opiekun mgr Grzegorz Kamiński).

     1998/99r.
- Uczniowie kl. IV a: Artur Bas, Janusz Juraszek zajmują II miejsce w powiatowym konkursie historycznym z okazji 50 tej rocznicy wybuchu II wojny światowej (opiekun mgr Grzegorz Kamiński).
- Uczniowie : Darek Holona, Damian Kędziora, Marcin Połata zajmują I miejsce w powiatowym konkursie historycznym w Wodzisławiu Śl.: "Ekologia - Kultura - Historia" (opiekun mgr Grzegorz Kamiński).

     1997/98r.
- Uczniowie kl. IIIR: Tomasz Iksal, Krzysztof Kruczek, Krystian Noga, Rafał Nowak, Damian Panfil, Bożena Spandel zajmują VII miejsce w ogólnopolskim konkursie historycznym "Szkolna Liga Historyczna" zorganizowanym przez miesięcznik historyczny "Mówią wieki" (opiekun mgr Grzegorz Kamiński).

     1996/97r.
- Uczniowie kl. IIR: Tomasz Iksal, Krzysztof Kruczek, Krystian Noga, Rafał Nowak, Damian Panfil, Bożena Spandel zajmują III miejsce w wojewódzkim konkursie wiedzy o Unii Europejskiej zorganizowanym przez Gazetę Wyborczą pt. "Wygraj Strasburg" (opiekun mgr Grzegorz Kamiński).
- Uczniowie: Katarzyna Pikos (kl. Vc TB), Katarzyna Tomas (kl.Vc TB), Bogdan Kwiatoń (VR TE), Łukasz Szkatuła (VR TE), Łukasz Pałamarz (VR TE) brali udział w I Ogólnopolskim Konkursie na Pracę z Literatury organizowanym przez Pracownię Języka Polskiego Pałacu Młodzieży w Katowicach.
- Uczeń Marcin Czajka zajął 22 miejsce w Okręgowej Olimpiadzie Historycznej w Katowicach (opiekun mgr Grzegorz Kamiński).

     1995/96r.
- Udział młodzieży: Marcina Czajki (kl, Adama Wita , Kamila Lewkowicza (kl. VR), Grzegorza Kałuży (kl. VR) w Okręgowej Olimpiadzie Historycznej i Olimpiadzie Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym. Opiekun mgr Grzegorz Kamiński.
- Po raz pierwszy w historii ZST uczennice kl. IVc Katarzyna Pikos i Sylwia Rymer wzięły udział w eliminacjach pisemnych zawodów II stopnia XXVI Olimpiady Literatury i Języka Polskiego (opiekun mgr Maria Pyrchała).

     1993/94r.
- Zajęcie II miejsca reprezentacji szkoły: Tomasz Maciończyk, Jacek Jezusek w okręgowym konkursie historycznym zorganizowanym z okazji 50 rocznicy bitwy o Monte Cassino (opiekun mgr Grzegorz Kamiński).

     1988/89r.
- Uczeń Kozielski Andrzej (IIIB Średnie Studium Zawodowe) zajął I miejsce w eliminacjach miejskich i reprezentowanie miasta na szczeblu wojewódzkim w konkursie Recytatorskim Poezji i Prozy Rosyjskiej i Radzieckiej (opiekun mgr Renata Zawadzka).

     1987/88r.
- W Olimpiadzie Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym w finałach miejskich zdobyliśmy i miejsce, w zawodach okręgowych i i III indywidualnie (Dybała, Mandrysz), i drużyna w finałach centralnych w Gdyni otrzymała wyróżnienie (opiekun: Danuta Fojcik i mgr Ryszard Zawadzki).

     1982/83r.
- Uczeń Edward Charkiewicz zajął I miejsce w eliminacjach rejonowych Olimpiady Języka Rosyjskiego dla uczniów ZSZ województwa katowickiego (opiekun: mgr Renata Zawadzka);
- II miejsce w finale Olimpiady Języka Rosyjskiego dla uczniów ZSZ województwa katowickiego (opiekun: mgr Renata Zawadzka).

     1980/81r.
- Uczeń Bogdan Łobażewicz (ZSB) zajął I miejsce w eliminacjach rejonowych Olimpiady Języka Rosyjskiego dla ZSZ województwa katowickiego (opiekun mgr Renata Zawadzka);
- IV miejsce w finale Olimpiady Języka Rosyjskiego dla uczniów ZSZ województwa katowickiego (opiekun: mgr Renata Zawadzka).

    1979/80r.

- Uczeń Bogdan Łobażewicz (ZSB) zajął II miejsce w eliminacjach rejonowych Olimpiady Języka Rosyjskiego dla uczniów ZSZ województwa katowickiego (opiekun mgr Renata Zawadzka).

Ogólnopolski Ranking Techników 2017

Informacje naborowe
Komiks
Włóczęga po szkole

Kalendarium szkolne
zobacz więcej
Komitywa

Projekt Irlandia w Szkole

Projekt Irlandia w szkole

Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży

SPEAK UP

Stacja meteorologiczna

50 lat ZST

Wolontariusze ZST

BIP ZST Wodzisław


Polecamy
FACEBOOK


SZKOŁA W WIKIPEDII

 

Projekt

Księga absolwentów

Losowe zdjęcie
Obchody 65 Rocznicy Marszu Śmierci Obchody 65 Rocznicy Marszu Śmierci