Ostatnie aktualności:
Witamy w portalu Zespołu Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śląskim.
Dziś jest: Wtorek, 25 czerwca 2019.
Perspektywy

OGÓLNOPOLSKI RANKING  SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH PERSPEKTYWY

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Technikum Nr 3 im. rtm. W. Pileckiego w Wodzisławiu Śląskim jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł "Złotej Szkoły 2018".
 


10 stycznia 2018 r. w Auli Głównej Politechniki Warszawskiej zostały ogłoszone wyniki XX Jubileuszowego Ogólnopolskiego Rankingu Liceów i Techników. W skład Kapituły Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2018 weszli przedstawiciele trzech środowisk edukacyjnych:
- przewodniczący komitetów głównych olimpiad,
- dyrektorzy okręgowych komisji egzaminacyjnych,
- członkowie Komisji ds. Kształcenia Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polski.
Przewodniczący Kapituły prof. dr hab. Jan Łaszczyk podczas uroczystej gali powiedział między innymi: W Rankingu Perspektyw wygrywają te licea i technika, które nie są nastawione na realizację starej zasady ,,uczyć wszystkiego wszystkich”. Uczniowie są różni, mają różne zainteresowania i plany życiowe. Szkoła średnia musi postawić sobie inne zadania. Jest powołana do tego, by pomóc uczniom odkryć ich zdolności, a następnie pozwolić im rozwinąć skrzydła.
Na ranking Perspektyw składają się dwa rankingi główne: Ogólnopolski Ranking Liceów Ogólnokształcących 2018 (ranking trzykryterialny) oraz Ogólnopolski Ranking Techników 2018 (czterokryterialny), który prezentuje 300 najlepszych techników.
Kapituła rankingu brała pod uwagę sukcesy szkoły w olimpiadach przedmiotowych, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych oraz ocenę szkoły przez kadrę akademicką.
Wśród najlepszych szkół w Polsce ponownie znalazło się Technikum NR 3 im. rtm. Witolda Pileckiego w Zespole Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śląskim, które zostało sklasyfikowane na:
- 67 miejscu w kraju
- 11 miejscu w województwie śląskim
-109 miejscu w rankingu maturalnym
-157 miejscu w rankingu olimpijskim.
Wszystkim uczniom, absolwentom, nauczycielom i osobom, które przyczyniły się do tego sukcesu serdecznie dziękujemy i gratulujemy!
Ranking technikow.pdf

Ranking maturalny technikow.pdf

Ranking szkół olimpijskich.pdfTechnikum nr 3 w Zespole Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śl. najlepsze na Śląsku!

10 stycznia 2017 r. ogłoszony został Ogólnopolski Ranking Szkół Ponadgimnazjalnych przygotowany przez miesięcznik "Perspektywy". Technikum nr 3 im. rtm. W. Pileckiego w Zespole Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śl. zostało sklasyfikowane na 11. miejscu w kraju oraz 1. miejscu w województwie śląskim.
Kapituła rankingu brała pod uwagę sukcesy szkoły w olimpiadach przedmiotowych, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych oraz ocenę szkoły przez kadrę akademicką.
Wspomniane wyżej zestawienia uzupełnione zostały dwoma dodatkowymi rankingami – w pierwszym pod uwagę brano wyniki matur z przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych, drugi to ranking olimpijski.
W rankingu maturalnym Technikum nr 3 uplasowało się na 146. miejscu ogólnopolskiego zestawienia , a w rankingu olimpijskim wodzisławska szkoła  zajęła 78. miejsce wśród liceów i techników w Polsce (11 tytułów laureata, uzyskanych w 4 olimpiadach), w tym ogólnopolskim zestawieniu przed Technikum nr 3 znalazły się tylko trzy inne technika.
Wszystkim uczniom, absolwentom, nauczycielom i osobom, które przyczyniły się do tego sukcesu serdecznie gratulujemy!
 

                             Zapraszamy do galerii

 

Ranking technikow.pdf

Ranking maturalny technikow.pdf

Ranking szkół olimpijskich.pdf


 

 

Ogólnopolski Ranking Techników 2019

Informacje naborowe
Filmy z wydarzeń Zespołu Szkół Technicznych

Kalendarium szkolne
W najbliższym czasie, nie zaplanowano żadnych wydarzeń.
Komitywa

Projekt Irlandia w Szkole

Projekt Irlandia w szkole

Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży

Stacja meteorologiczna

50 lat ZST

Wolontariusze ZST

SPEAK UP

BIP ZST Wodzisław
Polecane

komiks

Jakość powietrza


Polecamy
FACEBOOK

SZKOŁA W WIKIPEDII

 

Projekt

Księga absolwentów

Losowe zdjęcie
Dzień Nauczyciela 2014r. Dzień Nauczyciela 2014r.