Witamy w portalu Zespołu Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śląskim.
Dziś jest: Czwartek, 02 kwietnia 2020.
Perspektywy 2019r

OGÓLNOPOLSKI RANKING  SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH PERSPEKTYWY 2019


Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Technikum Nr 3 im. rtm. W. Pileckiego w Wodzisławiu Śląskim jest wśród 1731 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Złotej Szkoły 2018".
Technikum Nr 3 im. rtm. W.Pileckiego zostało sklasyfikowane:
- 14 miejsce w województwie śląskim
- 94 miejsce w Polsce
- 189 ranking olimpijski
- 137 ranking maturalny

Kryteria Rankingu Techników 2019 to: sukcesy szkoły w olimpiadach (20%), wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (20%), wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (30%) oraz wyniki egzaminu zawodowego (30%).
 W tegorocznym Rankingu wzięto pod uwagę dane 2126 liceów ogólnokształcących i 1731 techników, które spełniły tzw. kryterium wejścia: maturę w maju 2018 r. zdawało w nich minimum 12 maturzystów, a wyniki średnie z języka polskiego i matematyki, zdawanych obowiązkowo, były nie niższe niż 0,75 średniej krajowej.
Zasady Rankingu ustaliła Kapituła złożona z przedstawicieli uczelni, dyrektorów okręgowych komisji egzaminacyjnych (OKE) i przewodniczących komitetów głównych olimpiad. Pracom Kapituły przewodniczył prof. dr hab. Jan Łaszczyk, b. rektor Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie i przewodniczący Komisji ds. Kształcenia Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich.

Wszystkim uczniom, absolwentom, nauczycielom i osobom, które przyczyniły się do tego sukcesu serdecznie dziękujemy i gratulujemy!


 

Ogólnopolski Ranking Techników 2020

Filmy z wydarzeń Zespołu Szkół Technicznych

Kalendarium szkolne
W najbliższym czasie, nie zaplanowano żadnych wydarzeń.
Stacja meteorologiczna

Komiks ZST

Informacje naborowe
50 lat ZST

Wolontariusze ZST

SPEAK UP

BIP ZST Wodzisław


Polecane
Jakość powietrza

Polecamy
FACEBOOK

SZKOŁA W WIKIPEDII

 

Księga absolwentów

Losowe zdjęcie
Konkurs Konkurs "Klimatyczny Armageddon", 24.11.2014r.