Ostatnie aktualności:
Witamy w portalu Zespołu Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śląskim.
Dziś jest: Poniedziałek, 20 stycznia 2020.
Szkolne koło HDKPCK

 Informacja o Szkolnym Klubie HDK PCK

 

29.01.2020r. akcje krwiodawstwa. Godz. 9-13

 

 

 

 

Nasi uczniowie zaczęli oddawać krew po raz pierwszy w 1998r. zgłaszając tym samym swój udział w Turnieju zorganizowanym przez KO i ZO PCK w Katowicach. Nie były to jeszcze akcje organizowane w szkole, lecz uczniowie udawali się pod opieką Stanisławy Wieczorek do punktu krwiodawstwa przy ZOZ Nr 1 w Wodzisławiu Śl. W turnieju zajęli III miejsce.

W maju 2001 z inicjatywy PCK w Wodzisławiu Śl. zaczęto organizować akcje w szkole i tak powstał Szkolny Klub HDK PCK, którego opiekunem została Stanisława Wieczorek. Do współpracy w organizowaniu akcji dołączyły higienistki szkolne: pani Maria Kapek i Anna Chowaniec. Klub HDK PCK, co roku zgłaszał swój udział w Turnieju organizowanym przez Zarząd Rejonowy PCK w Wodzisławiu Śl. zdobywając miejsca:

 

Od maja 2001r. zorganizowano 75 akcji, w których oddano ogółem 2645 litrów  krwi.  Akcje oddawania krwi organizowane są, co dwa miesiące. W akcjach biorą udział również nauczyciele, pracownicy szkoły, rodzice i absolwenci. Wyróżniającym się krwiodawcom wręczono brązowe i srebrne odznaki  „ Zasłużonych Honorowych Dawców Krwi”. W zeszłym roku szkolnym nauczyciele Maria Kopsztejn i Krystian Mirecki otrzymali srebrne oznaki „Zasłużonych Honorowych Dawców Krwi”, a pani Stanisława Wieczorek otrzymała za swoją działalność na rzecz krwiodawstwa Złotą Odznakę „Zasłużony dla województwa śląskiego”.
W trakcie trwania akcji uczniowie, co roku oddają czekolady dla dzieci z Terapii Zajęciowej z okazji Dnia Dziecka, Świąt Bożego Narodzenia i Wielkanocy oraz dla ludzi starszych i schorowanych w akcjach świątecznych organizowanych przez PCK w Wodzisławiu Śl. Do tej pory zorganizowano w szkole pięć pasowań na „Honorowych Dawców Krwi”. W pasowaniu brali udział uczniowie, którzy po raz pierwszy oddawali krew.

Opiekun Szkolnego Koła HDKPCK

Alina Wójcik

 

 Zapraszamy do galerii

 

Ogólnopolski Ranking Techników 2019

Informacje naborowe
Filmy z wydarzeń Zespołu Szkół Technicznych

Kalendarium szkolne
zobacz więcej
Komitywa
Projekt Irlandia w Szkole

Projekt Irlandia w szkole

Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży

Stacja meteorologiczna

50 lat ZST

Wolontariusze ZST

SPEAK UP

BIP ZST Wodzisław


Polecane

Jakość powietrza

Polecamy
FACEBOOK

SZKOŁA W WIKIPEDII

 

Projekt

Księga absolwentów

Losowe zdjęcie
Polsko – Niemiecka Wymiana Młodzieży 2016r. Polsko – Niemiecka Wymiana Młodzieży 2016r.