Ostatnie aktualności:
Witamy w portalu Zespołu Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śląskim.
Dziś jest: Czwartek, 14 grudnia 2017.
Szkolne koło HDKPCK

 Informacja o Szkolnym Klubie HDK PCK

 Akcja krwiodawstwa  godz. 9.00-14.00

12.09.2017r.

21.11.2017r.

23.01.2017r.

27.03.2017r.

29.05.2017r.

 

 

 

 

Nasi uczniowie zaczęli oddawać krew po raz pierwszy w 1998r. zgłaszając tym samym swój udział w Turnieju zorganizowanym przez KO i ZO PCK w Katowicach. Nie były to jeszcze akcje organizowane w szkole, lecz uczniowie udawali się pod opieką Stanisławy Wieczorek do punktu krwiodawstwa przy ZOZ Nr 1 w Wodzisławiu Śl. W turnieju zajęli III miejsce.

W maju 2001 z inicjatywy PCK w Wodzisławiu Śl. zaczęto organizować akcje w szkole i tak powstał Szkolny Klub HDK PCK, którego opiekunem została Stanisława Wieczorek. Do współpracy w organizowaniu akcji dołączyły higienistki szkolne: pani Maria Kapek i Anna Chowaniec. Klub HDK PCK, co roku zgłaszał swój udział w Turnieju organizowanym przez Zarząd Rejonowy PCK w Wodzisławiu Śl. zdobywając miejsca:

 

Od maja 2001r. zorganizowano 75 akcji, w których oddano ogółem 2645 litrów  krwi.  Akcje oddawania krwi organizowane są, co dwa miesiące. W akcjach biorą udział również nauczyciele, pracownicy szkoły, rodzice i absolwenci. Wyróżniającym się krwiodawcom wręczono brązowe i srebrne odznaki  „ Zasłużonych Honorowych Dawców Krwi”. W zeszłym roku szkolnym nauczyciele Maria Kopsztejn i Krystian Mirecki otrzymali srebrne oznaki „Zasłużonych Honorowych Dawców Krwi”, a pani Stanisława Wieczorek otrzymała za swoją działalność na rzecz krwiodawstwa Złotą Odznakę „Zasłużony dla województwa śląskiego”.
W trakcie trwania akcji uczniowie, co roku oddają czekolady dla dzieci z Terapii Zajęciowej z okazji Dnia Dziecka, Świąt Bożego Narodzenia i Wielkanocy oraz dla ludzi starszych i schorowanych w akcjach świątecznych organizowanych przez PCK w Wodzisławiu Śl. Do tej pory zorganizowano w szkole pięć pasowań na „Honorowych Dawców Krwi”. W pasowaniu brali udział uczniowie, którzy po raz pierwszy oddawali krew.

Opiekun Szkolnego Koła HDKPCK

Alina Wójcik

 

 Zapraszamy do galerii

 

Ogólnopolski Ranking Techników 2017

Informacje naborowe
Komiks
Włóczęga po szkole

Kalendarium szkolne
zobacz więcej
Komitywa

Projekt Irlandia w Szkole

Projekt Irlandia w szkole

Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży

SPEAK UP

Stacja meteorologiczna

50 lat ZST

Wolontariusze ZST

BIP ZST Wodzisław


Polecamy
FACEBOOK


SZKOŁA W WIKIPEDII

 

Projekt

Księga absolwentów

Losowe zdjęcie
Konkurs Holocaust widziany oczami Marka Edelmana Konkurs Holocaust widziany oczami Marka Edelmana