Polsko-Niemiecka

  • PAŹDZIERNIK 2018r. Wizyta uczniów ZST w Wilhelm-Maybach-Schule w Heilbronn
  • MARZEC 2018r. To już 5 lat czyli Polsko – Niemiecka Wymiana Młodzieży w ZST
  • PAŹDZIERNIK 2016r. Wizyta w niemieckiej szkole Wilhelm-Maybach Schule w Heilbronn
  • MARZEC 2016r. „Polsko – Niemiecka Wymiana Młodzieży”
  • PAŹDZIERNIK 2015r. Wizyta w niemieckiej szkole Wilhelm-Maybach Schule w Heilbronn
  • MARZEC 2015r. „Polsko – Niemiecka Wymiana Młodzieży”
  • LISTOPAD 2014r. „Polsko – Niemiecka Wymiana Młodzieży czyli Multi Kulti in Heilbronn 2014”
  • LISTOPAD 2013r. „Polsko – Niemiecka Wymiana Młodzieży”
  • MARZEC 2013r. „Polsko – Niemiecka Wymiana Młodzieży”, Spotkanie przygotowujące polsko – niemiecką wymianę uczniów

W dniach 11. 03. – 17.03.2018r. Zespół Szkół Technicznych gościł młodzież z niemieckiej szkoły Wilhelm- Maybach – Schule w Heilbronn (Badenia- Wirtembergia, www.wms-hn.de).
Tegoroczny projekt „Polsko – Niemiecka Wymiana Młodzieży” rozpoczął wspólny spacer po wodzisławskiej starówce oraz gra miejska w polsko – niemieckich parach. Następnie młodzież udała się do ZST na spotkanie z panem Dyrektorem Czesławem Pieczką oraz naczelnikiem Wydziału Oświaty w Starostwie Wodzisławskim panią Katarzyną Zöllner – Solowską, która wręczyła młodzieży materiały promocyjne ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim.
Po wspólnym obiedzie uczniowie Zespołu Szkół Technicznych oprowadzili gości z Wilhelm-Maybach – Schule po naszej szkole .Popołudnie młodzież spędziła na wspólnej pracy projektowej. Tym razem należało przygotować prezentacje multimedialne związane z krajem związkowym Badenii – Wirtembergii, naszej partnerskiej szkoły WMS oraz kraju naszego sąsiada.
Kolejny dzień pobytu w Polsce był okazją, by przeprowadzić warsztaty językowe w oparciu o wcześniej przygotowane prezentacje multimedialne. Dzięki temu uczniowie mieli okazję konwersować i sprawdzić się swoją znajomość języków obcych . Późne popołudnie zdominowały zajęcia sportowe. Rozegrano mecz piłki nożnej na boisku Powiatowego Ośrodka Młodzieży przy ZST.
Ciekawym punktem kolejnego dnia była wycieczka integracyjna do Rybnika, która obejmowała cały szereg atrakcji ( gra w laserowy paintball, laserowy labirynt, spacer uliczkami Rybnika ).Dzień zakończył się na miejskiej starówce. Wieczorem uczniowie wrócili do Wodzisławia, by spotkać się w Gościńcu Wodzisławskim. Tu kibicowali drużynom Ligi Mistrzów Bayern Monachium i Besiktas Stambuł.
Czwartek 15.03.2018r. młodzież spędziła na obiektach sportowych ZST: sali gimnastycznej, siłowni, basenie i saunie.
Po południu odbyło się podsumowanie polsko – niemieckiej wymiany młodzieży oraz planów związanych z rewizytą uczniów ZST w Heilbronn.
Kulminacyjnym punktem pobytu w Polsce był wspólny wyjazd na wycieczkę dydaktyczną do Krakowa. Młodzież wsłuchując się w ciekawe historie przewodnika. zwiedziła m.in. katedrę na Wawelu ,groby królewskie, krakowską starówkę, kościół Mariacki oraz Sukiennice.
Po całym tygodniu pełnym niezapomnianych przeżyć nadszedł czas pożegnań. Wymiana serdeczności, która poprzedziła wyjazd niemieckich przyjaciół z lotniska Kraków – Balice, zamknęła kolejny etap międzynarodowej współpracy.
Na szczególne podziękowania zasługują osoby, które włączyły się w realizację polsko – niemieckiej wymiany.
Koordynatorem projektu była Ewelina Gawlik.
Wymiana młodzieży dofinansowana została przez Polsko – Niemiecką Współpracę Młodzieży w Warszawie (www.pnwm.org.pl).

Wymiana uczniów

Wymiana uczniów

Wymiana uczniów

Wymiana uczniów

Wymiana uczniów

Wymiana uczniów

Wymiana uczniów